wyburzenia

wyburzenie obiektów budowlanych

wyburzenia i rozbiórkiDlaczego wyburzanie maszynowe nie zawsze jest dobrym pomysłem?

Szukając firmy, która dokona wyburzenia danego obiektu mieszkalnego, w większości przypadków wybór pada na firmy, które realizują takie zadania metoda maszynową. Czy faktycznie firma wyburzeniowa to dobry wybór i jakie są przeciwwskazania do stosowania takiej formy rozbiórki?

Czym jest metoda maszynowa?

Wyburzanie metodą maszynową polega na tym, że na plac budowy przyjeżdża po prostu ciężki sprzęt i dokonuje prawdziwej demolki znajdującego się tam budynku.
Metoda ta jest wybierana przede wszystkim z powodu krótkiego czasu, jaki potrzeby jest do całkowitego pozbycia się niechcianego budynku z działki, na której już wkrótce ma stać nowy obiekt.
Często jednak okazuje się, że taka metoda albo będzie bardzo trudna w realizacji, albo wręcz niemożliwa. Co zatem wpływa na jej skuteczność i możliwość odbycia się?

Kiedy nie stosować metody maszynowej?

Wydawać by się mogło, że metoda wyburzania przy pomocy ciężkiego sprzętu jest czymś idealnym dla gonionego przez terminy inwestora.
Niestety taka forma rozbiórki budynku jest absolutnie niewskazana, gdy ma się do czynienia z budynkiem starym i niestabilnym, co często jest spotykane w polskich warunkach.
Drugą sprawą, która całkowicie odsuwa tę metodę od realizacji, jest brak odpowiednich warunków dla ciężkiego sprzętu. Chodzi tu głównie o odpowiednie podłoże już na placu budowy, jak również o drogi dojazdowe do niego. Teren podmokły i niestabilny całkowicie wyklucza wjazd ciężkich maszyn.