kelton-fitness

Fitness dla mężczyzn? Dlaczego nie

W dzisiejszych czasach termin trening fitness dla mężczyzn powoduje, że na twarzach zatwardziałych bywalców siłowni i zajęć z crossfitu, pojawia się lekko szyderczy uśmiech. Ta forma aktywności fizycznej zdążyła już przez lata zapracować sobie na łatkę ćwiczeń dla kur domowych i jest z pogardą traktowana przez zaprawionych w bojach zawodników sportów siłowych. Czy słusznie?
Zdecydowanie nie. Choć może forma treningu znana pod nazwą fitnessu wydaje się dziś nieco archaiczna, to jednak ma swoje niezaprzeczalne zalety, obok których ciężko przejść obojętnie. Przynajmniej osobom poważnie myślącym o solidnej pracy nad swoją formą. Ale po kolei.
Nie od dziś wiadomo, że zróżnicowany trening daje o wiele lepsze rezultaty niż monotonne powtarzanie tych samych planów. Jeśli dajemy naszym mięśniom różnorodne bodźce, te reagują szybszym i bardziej wszechstronnym rozwojem, niż gdybyśmy ograniczyli się tylko do jednej formy ćwiczeń.
Po wtóre fitness rozwija te cechy, które są zwykle pomijane przez zatwardziałych amatorów podnoszenia żelaza. Przede wszystkim polepsza wytrzymałość tlenową, koordynację i dynamikę. Te parametry są zwykle zaniedbywane podczas klasycznego treningu na siłowni, a mało kto nie zgodzi się, że są one bardzo ważne, jeżeli chcemy uważać się za osobę wysportowaną.
Ta forma wysiłku nie wymaga też szczególnie dużo sprzętu. Można ją uprawiać już przy niewielkich nakładach finansowych, dzięki czemu można sobie pozwolić na akcesoria wyższej klasy (np. kelton fitness), które z pewnością poprawią efektywność treningu.